Przyjaźń, podziały społeczne i demokracja, czyli Książę i Żebrak w McDonaldzie
Kim jestem: Księciem czy Żebrakiem? A moi Przyjaciele? W moim życiu są przecież różne przyjaźnie, znajomości. Czy w niektórych z nich ta zależność się odwraca?
Kim jestem: Księciem czy Żebrakiem? A moi Przyjaciele? W moim życiu są przecież różne przyjaźnie, znajomości. Czy w niektórych z nich ta zależność się odwraca?
Klientka: Jagoda – lekarz medycyny, okulistka. Ma około 38 lat, jest atrakcyjną, zadbaną kobietą.
Klientka: Kasia, skończyła ekonomię. Ładna, delikatna, ale bardzo nieśmiała i zagubiona. Szuka pracy, marzy o rodzinie.
Klientka: 26/27 lat, prawniczka. Atrakcyjna, zadbana, inteligentna. Pochodzi z bardzo porządnej, “poukładanej”, katolickiej rodziny z zasadami. Chociaż jest niezależna finansowo mieszka z rodzicami w rodzinnym domu.
W mediach publicznych i w social mediach, w rozmowach z rodziną i przyjaciółmi, w publikacjach naukowych i ekonomicznych, wszędzie słyszymy “koronawirus” odmieniony przez wszystkie przypadki.
Sen jest mapą, drogowskazem zachodzących w nas procesów psychicznych. Niesie w sobie sygnały nowych wzorców zachowań i pokazuje, co stoi na przeszkodzie, żeby móc je realizować w życiu.
Rodzina jako całość jest w naszych oczach tajemniczym, baśniowym tworem, który funkcjonuje na nieco innym niż jednostka poziomie rzeczywistości.
Identyfikacja z płcią stanowi jeden z najważniejszych wymiarów budowania poczucia własnej tożsamości, a także należy do podstawowych kryteriów identyfikowania jednostki przez społeczność.
Każdy z nas napotyka w swoim życiu sytuacje, w których czuje się bezradny, nie wie jak się zachować, potrzebuje rady, wsparcia.